موسسه گسترش علم و فن جوش
              

سیستم های جمع آوری آلاینده های تنفسی محیط کار
(تهویه ی عمومی فضای کار، هودهای بازویی دیواری و پرتابل)
هودهای بازویی، ابزاری بسیار مؤثر در جمع آوری غبار، گازها و فیوم خطرناک در محیط های کارگاهی و آزمایشگاهی است. این نوع هود با بهره گیری از ابعاد و ظرفیت های مختلف در مکش، بازوهای انعطاف پذیر و امکان نصب در ارتفاع مورد نیاز، به راحتی در موقیعت های لازم قرار گرفته و ضمن جمع آوری آلاینده ها از محدوده ی تنفس کارکنان، از انتشار آن ها در فضای کار نیز جلوگیری می نماید.
آلاينده هاي تنفسي متصاعد شده حين جوشکاري و فرايندهاي وابسته به آن(برشکاری، سنگزنی، ...) ترکيبي از غبار، دود، بخار و گازهايي است که عموماً براي سلامت افراد خطرناک می باشد. در حالی که برخي از اين آلاينده ها مي توانند به اعماق سيستم تنفسي وارد شده و باعث بروز بيماري های تنفسی و عصبی مزمن شوند، فیوم حاصل از بعضي مواد( مثلاً آلیاژهای مس و فولادهای زنگ نزن)، سرطان زا معرفي شده است. به همین دلیل جمع آوری و تصفیه فیوم جوشکاری وبرشکاری از الزامات استانداردهای معتبر و بین المللی بهداشت کار(ANSI/ASC Z49.1, OSHA 29 CFR 1910) و کیفیت جوش (ISO 3834) می باشد.

( هود بازویی جوشکاری مدل RG-200 در وضعیت روشن )
مؤسسه گسترش علم و فن جوش(WSTD) با همکاری متخصصین مجرب در زمینه طراحی و ساخت تهویه ی فضاهای کارگاهی و آزمایشگاهی مجموعه ای از محصولات متنوع تهویه ی فضای کار را به شرح زیر فراهم نموده است:
1- تهویه عمومی فضای کارگاهی و آزمایشگاهی
2- هودهای بازویی پرتابل (کاتالوگ)
3- هودهای بازویی دیواری با قابلیت نصب در سیستم مرکزی جمع آوری و تصفیه فیوم (کاتالوگ)
هودهای بازویی مؤسسه گسترش علم و فن جوش (WSTD) قابل استفاده در انواع فرایندهای جوشکاری، برشکاری با شعله و قوس الکتریکی ، سنگزنی ، پاشش حرارتی (متال اسپری) و محیط های آزمایشگاهی است. ساخت هودهای مذکور طبق آخرین تکنولوژی شرکت AQC کانادا و بارعایت الزامات استاندارد AWS F3.1 است. پروفیل های بکاربرده شده در بدنه دستگاه و بازو از جنس آلومینوم و ورق های فلزی از جنس فولاد گالوانیزه با پوشش رنگ کوره ای پودری است. همچنین در شرایط محیطی خورنده امکان ساخت بدنه از جنس فولاد زنگ نزن (استینلس استیل) نیز وجود دارد.

مشخصات تماس:
آدرس: اهواز، پادادشهر، خیابان 10، مجتمع هیراد، طبقه سوم، واحد 15
تلفن: 06135525882
نمابر: 06135524850
ایمیل: info[at]wstd.ir
پیوندها:
تالار گفتگوی تخصصی مهندسی و بازرسی جوش
انجمن جوشکاری و آزمایشهای غیر مخرب ایران
انجمن صنفی شرکتهای بازرسی فنی و آزمایشهای غیر مخرب
پایگاه علمی مهندسی جوش

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به موسسه گسترش علم و فن جوش میباشد.